Vadsbogymnasiet - Nära dig

Besök Vadsbogymnasiet på Bomässan lördag 28 maj!

Den 28 maj anordnar Mariestads kommun Bomässan 2011 i hamnen. Passa på att besöka oss i montern!
Bomässan 2011 erbjuder allt från trädgårdsinspiration till inredning och presentation av nya spännande bostadsprojekt i Mariestad. Vadsbogymnasiet finns på plats och presenterar sitt utbud tillsammans med övriga verksamheter inom förvaltningen. På plats finns Marinteknikprogrammet som tar med dig ut på en motorbåtstur. Du får även chansen att testa på att paddla kanot. Allt är gratis såklart!

Läs mer på Bytutsikt.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster


Bookmark and Share
Facebook
YouTube
Till startsidan
Kontakta oss

Adress

Vadsbogymnasiet
Drottning Kristinas väg 50
542 44 Mariestad

Telefon

0501-75 56 00

Telefax

0501-75 56 09

E-post

vadsbogymnasiet@mariestad.se

Mariestads logga