Vadsbogymnasiet - Nära dig

Alla våra program sökbara under omvalet!

Utbudet av program förblir oförändrat. Det står klart efter Utbildningsnämndens möte den 14 mars.

Tidigare har Estetiska programmet, Industritekniskt program-lärling samt Marinteknikprogrammet varit föreslagna ett tillfälligt antagningsstopp. Det beror på att få elever har sökt plats på programmen. Den 14 mars beslutade utbildningsnämnden att ha kvar programmen under omvalsperioden. Det är nu möjligt att under perioden 15 april till 15 maj söka till alla program som ges vid Vadsbogymnasiet.

Välkommen till oss!

PS. Du vet väl att vi åker ut på omvalsturné vecka 12 och vecka 14. Vi kommer till din skola och svarar på dina frågor och funderingar. Till turnéplanen

Bookmark and Share
Facebook
YouTube
Till startsidan
Kontakta oss

Adress

Vadsbogymnasiet
Drottning Kristinas väg 50
542 44 Mariestad

Telefon

0501-75 56 00

Telefax

0501-75 56 09

E-post

vadsbogymnasiet@mariestad.se

Mariestads logga