Vadsbogymnasiet - Nära dig

Teambuilding på Snapen

Barn- och fritidsprogrammet firade Klassens dag på Snapen.

För BF1 bar det av till Snapens friluftsgård redan på tisdagen. Klassen fick lösa olika uppgifter, testa på att leda varandra i olika aktiviteter och laga mat tillsammans. På kvällen tändes det obligatoriska lägerbålet och dagen avslutades med mörkerkurragömma, ett mycket uppskattat om än läskigt inslag.

Efter att ha ätit en stadig frukost kom BF2 och BF3 på besök. BF2 stod för ledarskapet och hade förberett olika aktiviteter för de båda andra klasserna. Aktiviteterna följdes sedan upp på skolan då BF1 fick i uppdrag att utvärdera aktiviteterna och sedan informera BF2 om hur diskussionen hade gått.


Bookmark and Share
Facebook
YouTube
Till startsidan
Kontakta oss

Adress

Vadsbogymnasiet
Drottning Kristinas väg 50
542 44 Mariestad

Telefon

0501-75 56 00

Telefax

0501-75 56 09

E-post

vadsbogymnasiet@mariestad.se

Mariestads logga