Vadsbogymnasiet - Nära dig

TE2 till London

TE2 åker till London 26-30 maj, för att få lite vidgade vyer i en världsberömd stad. Det blir promenad, tunnelbana och dubbeldäckare för att ta oss till alltifrån Big Ben till Greenwich. Gemensamt kommer vi också att gå en guidad tur på Shakespeare Globe Theatre och de som inte varit där tidigare går till Mme Tussaud’s. Möjliga val är också British Museum, musikal och naturligtvis tid till shopping på Oxford Street. Självklart ser vi fram mot en rolig och givande vistelse, berättar ansvarig lärare Elisabet Ericsson.

Bookmark and Share
Facebook
YouTube
Till startsidan
Kontakta oss

Adress

Vadsbogymnasiet
Drottning Kristinas väg 50
542 44 Mariestad

Telefon

0501-75 56 00

Telefax

0501-75 56 09

E-post

vadsbogymnasiet@mariestad.se

Mariestads logga